Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Symulator bezpiecznej jazdy

Symulator bezpiecznej jazdy

W centrum handlowym Manhattan odbyła się akcja promująca bezpieczną jazdę wśród kierowców. Organizatorem tej akcji była Komenda Miejska Policji w Gdańsku oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień . Na odwiedzających czekał pokaz symulatora bezpiecznej jazdy oraz konkursy z nagrodami.

- Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gdańsku w ramach miejskiej kampanii „Kieruj bez procentów” zorganizowały kolejną akcję promująca wśród kierowców bezpieczną jazdę. Tym razem był to pokaz Symulatora Bezpiecznej Jazdy. Pokaz ten odbył się wczoraj w centrum handlowym Manhattan. - wyjaśniła asp. Magdalena Michalewska.

Każdy odwiedzający mógł poznać swoje umiejętności kierowania pojazdem. Swoje umiejętności sprawdzili też gdańscy policjanci.

Użytkownicy symulatora mieli możliwość jazdy w specjalnym trybie, który pozwolił sprawdzić czas reakcji oraz konsekwencje jakie niesie za sobą prowadzenia auta po alkoholu.

Podczas trwania akcji gdańscy policjanci odpowiadali na wszelkie pytania nurtujące kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze przeprowadzali konkursy skierowane zarówno do tych starszych uczestników pokazu, jak i do najmłodszych odwiedzających stoisko.