Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną rozlewnię alkoholu

Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną rozlewnię alkoholu

Nielegalnie działającą rozlewnię alkoholu wraz z hurtownią zlikwidowali 13 lipca 2010 roku w Straszynie pod Gdańskiem funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Gdańsku. Zarekwirowano towar warty ponad 189 tysięcy złotych. Znajdowała się ona w garażu budynku. Wódka z tej domowej linii produkcyjnej trafiała na trójmiejski rynek. Dwie godziny wcześniej Straż Graniczna, w związku z tą sprawą, ujęła w Gdańsku 43-letniego mężczyznę rozwożącego po sklepach alkohol.

W bagażniku jego Mercedesa znajdowały się pojemniki ze spirytusem, a w zajmowanym przez niego mieszkaniu przy ul. Brzozowej w Gdańsku były też papierosy z rosyjską akcyzą.

Zajęto ponad 400 plastikowych pojemników 5-litrowych ze spirytusem, hurtowe ilości butelek rozmaitej pojemności z nakrętkami i etykietami. Były też pojemniki z cieczą o nieznanym zapachu oraz dwie rolki z kodami kreskowymi. W przydomowej hurtowni znajdowały się też papierosy Marlboro bez znaków akcyzy skarbowej - prawie 3 tysiące paczek.

Aktualnie trwają poszukiwania przedsiębiorcy ze Straszyna uprawiającego ten proceder. Jego żona powiedziała funkcjonariuszom, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, a o tym, co znajduje się w garażu jej domu, nie wiedziała.