Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 22 Jun, 2024

Rusza festiwal All About Freedom

Rusza festiwal All About Freedom

Rusza czwarta edycja festiwalu All About Freedom, który odbędzie się po raz pierwszy w czerwcu, a nie jak wcześniejsze edycję w listopadzie. Kolejna już edycja otworzy oficjalne obchody 30-lecia powstania związków zawodowych oraz \"Solidarności\".

- 30 lat po narodzinach Solidarności wciąż jej szukamy. To zadanie dla nas i dla przyszłych pokoleń. Dlatego w tym roku – roku jubileuszowym – podczas festiwalu AAFF szczególną uwagę zwracamy na pojęcie Solidarności, jak obecne jest ono we współczesnej kulturze. Szczególną uwagę poświęcimy wyzwaniom współczesnego świata, takich jak m.in. problemom imigracji, władzy mediów oraz potencjałowi wolności jaki tkwi w nowoczesnych mediach cyfrowych, w tym głównie w internecie. O współczesnych aktualnych tematach związanych z wolnością i Solidarnością opowiedzą podczas debat, spotkań, koncertów, projekcji i akcji teatralnych zaproszeni przez nas goście – twórcy filmowi, muzycy, performerzy, dziennikarze, intelektualiści – wyjaśnia Monika Bogdanowicz, która kieruje tym projektem w ramach Europejskiego Centrum Solidarności.

Czego możemy spodziewać się na festiwalu? Czeka na nas 15 premierowych filmów z całego świata, prezentacja teatralna czy koncerty polskich i zagranicznych zespołów muzyki alternatywnej.

Celem organizatorów festiwalu jest mówienie o wolności oraz ukazać jej różne oblicza. \"Solidarność\" ma nadal inspirować ludzi i przypominać o przemianach w roku \'89.