Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Feb, 2024

Rozbój w hotelu

Rozbój w hotelu

Kryminalni zatrzymali parę gdańszczan, która podejrzana jest o rozbój. Kilka dni temu 38-latek i jego 32-letnia żona poprzez portal internetowy umówili się na spotkanie z 26-letnim mężczyzną. Podczas tego spotkania pokrzywdzony został obezwładniony, a 38-latek przystawiając mu nóż do szyi okradł go z cennych przedmiotów. Potem para zażądała od mężczyzny gotówki, w zamian za zwrot własności. Sprawcy zamiast 26-latka i jego pieniędzy zobaczyli gdańskich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przez parę łupów, a także zabezpieczyli nóż , którym posłużyli się podczas napadu. Wczoraj sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. 

Do przestępstwa o które podejrzewani są 38-letniego gdańszczani i jego 32-letnia żona, doszło w miniony czwartek. Wtedy to para umówiła się przez Internet z 26-letnim mężczyzną w jednym z gdańskich hoteli. Już w pokoju hotelowym 38-latek zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w twarz. Następnie napastnik przystawił 26-latkowi nóż do szyi i zażądał wydania cennych przedmiotów. Łupem pary padły m.in. zegarek, telefon komórkowy, prawo jazdy, pasek od spodni a także pieniądze w kwocie 300 zł. Wychodząc z pokoju sprawcy powiedzieli pokrzywdzonemu, że odzyska swoją własność w zamian za tysiąc złotych, które następnego dnia miał im przynieść w umówione miejsce. 

Napastnicy zamiast pokrzywdzonego i pieniędzy zobaczyli policjantów. Podczas zatrzymania pary, funkcjonariusze znaleźli przy nich skradzione przedmioty a także nóż, którym sprawca posłużył się podczas rozboju. 

Po zatrzymaniu kobieta i mężczyzna trafili za kratki policyjnego aresztu. Wczoraj sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. 38-letni mieszkaniec Gdańska był już wcześniej wielokrotnie karany za rozboje i kradzieże. Natomiast 32-latka ma na swoim koncie kradzieże. 

Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia to zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.