Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Rowerowy Puchar Świata w Jeździe na Orientację

Rowerowy Puchar Świata w Jeździe na Orientację

Pomorski Klub Orientacji \"HARPAGAN\" wraz z Międzynarodową Federacją Orientacji Sportowej – IOF i Polskim Związkiem Orientacji Sportowej – PZOS zaprasza 3-6 czerwca, na po raz pierwszy w Trójmieście rozgrywany Puchar Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację.

Rowerowa Jazda na Orientację (RJnO, z ang. MTBO – Mountain Bike Orienteering) polega na odnalezieniu przez zawodnika wszystkich punktów kontrolnych w terenie (płócienne, przestrzenne lampiony biało - czerwone wraz z perforatorem lub bazą do potwierdzania PK), zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Przy czym wariant wyboru trasy uzależniony jest od przejezdności ścieżek i dróg, ukształtowania terenu, różnic wysokości i odległości.

Spodziewana liczba uczestników i organizatorów to około 400 osób z całego świata. W tym światowa czołówka MTB-O Jiři Hradil Czechy, Michaela Gigon Austria, Christine Schaffner Szwajcaria oraz wielu innych wyśmienitych sportowców. Zawodnicy rywalizować będę przez cztery dni w odpowiednich dla siebie kategoriach, dystansach i trasach na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz pasie nadmorskim. Emocji na pewno nie zabraknie.

W ramach imprezy, 3 czerwca, w Parku Reagana, odbyła się akcja promująca Rowerową Jazdę na Orientację \"Gdańsk na Rowerach\". Każdy mógł wziąć udział niezależnie od wieku, doświadczenia czy posiadanego sprzętu. Uczestnik musiał posiadać tylko sprawny rower i kask. Zapewniony darmowy start, instruktaż i niezłą zabawę.