Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Rośnie terminal w Rębiechowie

Rośnie terminal w Rębiechowie

Po sześciu miesiącach od oficjalnej inauguracji budowy nowego terminalu pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, ogłoszono zakończenie pierwszego \"kamienia milowego\" inwestycji. Pierwszy etap budowy skończył się trzy dni przed planowanym terminem, na który złożył się płyty, stropy oraz fundamenty.

- Najtrudniejszym etapem realizacji terminalu będzie konstrukcja stalowa, której budowa planowo powinna rozpocząć się 8 listopada tego roku. Działając prewencyjnie, audytujemy jako Inwestor firmę będącą wykonawcą i montażystą konstrukcji stalowej (Mostostal Białystok i Mostostal Płock oraz Stocznię Gdańską). Współpraca z wykonawcą - konsorcjum Budimex SA i Doraco Sp. z o.o. przebiega prawidłowo\" - poinformowała, podczas zorganizowanej w gdańskim porcie lotniczym konferencji, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o., Marzenna Krefft.

Władze Gdańska na czele z Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem wyraziły swoje zadowolenie z postępu prac na gdańskim lotnisku.