Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Przyspieszają inwestycje w Grupie ENERGA

Przyspieszają inwestycje w Grupie ENERGA

ENERGA złożyła wniosek o pozwolenie na budowę elektrowni w Ostrołęce, rozpoczęła też wdrażanie na masową skalę zdalnego odczytu liczników. Proces prywatyzacji nie obniżył tempa realizowanych inwestycji, a priorytetem działań zarządu jest utrzymanie dotychczasowego ich poziomu.

- Sprzedaż przez MSP większościowego pakietu akcji naszej spółki budzi zrozumiałe zainteresowanie opinii publicznej i ekspertów. Dla nas nadrzędnym celem jest jednak realizacja zaplanowanych inwestycji, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego tej części Polski, w której działamy – mówi Mirosław Bieliński, prezes Zarządu ENERGA SA. – Nasze dotychczasowe działania zostały dobrze ocenione przez rynek, ekspertów jak i potencjalnych inwestorów. Konsekwencja w realizacji strategii jest konieczna w celu utrzymania, a nawet podniesienia wartości firmy i jakości usług. Szczególnie, że pod wieloma względami, na przykład rozwoju inteligentnego opomiarowania, ENERGA jest w absolutnej czołówce europejskiej. Aby się w niej utrzymać, konieczne jest zachowanie dotychczasowego tempa i poziomu inwestycji.

Grupa ENERGA – zgodnie ze strategią na lata 2009-2015 – konsekwentnie realizuje kolejne etapy zaplanowanych inwestycji. Ich wartość to ponad 22 mld zł, z czego 15 mld zł pochłonie budowa źródeł wytwarzania, zarówno konwencjonalnych o niskoemisyjnych parametrach, jak i odnawialnych o łącznej mocy ok. 2200 MW. Poza tym trwa budowa i modernizacja ponad 10 tys. km sieci dystrybucyjnej. Grupa tworzy nowe innowacyjne produkty i usługi, dzięki którym utrzymuje się w czołówce firm pozyskujących najwięcej nowych klientów.