Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Prezydent Gdańska informuje o swoich zarobkach

Prezydent Gdańska informuje o swoich zarobkach

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz na własnej stronie internetowej przyznał ile zarobił przed rokiem oraz wyraził zdziwienie dlaczego media tak niecierpliwią się z oświadczeniem. - Po co ten ton? Każdy średnio zdolny absolwent szkoły podstawowej może sam obliczyć dochody burmistrza czy prezydenta miasta. Wystarczy pomnożyć kwotę miesięcznego wynagrodzenia przez dwanaście miesięcy. Ta kwota nie jest tajna! - powiedział Paweł Adamowicz.

Prezydent Gdańska w udzielonej informacji przyznał ile zarobił w 2009 roku. - W celu ułatwienia informuję, że w 2009 roku zarobiłem brutto (czyli PRZED opodatkowaniem) 160 195, 29 złotych z tytułu umowy o pracę na stanowisku prezydenta miasta. Do tego - także brutto - 78 339, 72 złote z tytułu reprezentowania Miasta Gdańska w dwóch radach nadzorczych spółek prawa handlowego. Do spłacenia mam cztery kredy hipoteczne o wartości około miliona złotych - udzielił informacji prezydent.

Adamowicz wyraził swoje zdziwienie dlaczego media nie dopytują się ile on sam wydał na cele charytatywne. - Zastanawiające jest dla mnie to, że dziennikarze tak natarczywie dopytują się ile zarabiam, a żadnego z nich nie interesuje to, ile ze swoich prywatnych pieniędzy przeznaczam na cele dobroczynne. Mimo tego braku zainteresowania powiem. Otóż w roku 2009 ze swoich dochodów - tylko z konta, nie licząc wydatków gotówkowych - na cele dobroczynne przeznaczyłem 18 432 złote - poinformował prezydent Gdańska.