Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 03 Dec, 2023

Poszukiwany schował się w szafie

Poszukiwany schował się w szafie

W niedzielę po południu 45-letni gdańszczanin powiadomił policjantów z Oruni, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy ukradli mu z portfela 600 złotych i uciekli z łupem.

Funkcjonariusze ustalili, że w niedzielę tuż po godzinie 17.00, jeden ze sprawców wywabił pokrzywdzonego z mieszkania pod pretekstem chęci rozmowy. Kiedy 45-latek wyszedł przed dom, jeden z napastników przewrócił go na ziemię i przytrzymał. W tym czasie drugi ze sprawców wykręcił mu ręce i ukradł 45-latkowi z portfela 600 zł. Po zdobyciu pieniędzy sprawcy uciekli z łupem.

W ciągu godziny policjanci z Oruni ustalili i zatrzymali sprawców tego rozboju. Okazali się nimi być dwaj mężczyźni w wieku 33 i 46 lat. Młodszy z napastników schował się przed mundurowi w szafie u konkubiny. Funkcjonariusze ustalili, że 33-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grudziądzu nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w celu do odbycia kary za przestępstwo rozboju.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dziś do sądu wpłynie wniosek o to, aby 46-latek i jego 33-letni kompan najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie.

Za dokonanie rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.