Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Policjanci z Oruni zatrzymali 31 letniego mieszkańca Gdańska

Policjanci z Oruni zatrzymali 31 letniego mieszkańca Gdańska

Policjanci z Oruni zatrzymali 31 letniego mieszkańca Gdańska. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten wyrwał 17- latkowi telefon, a następnie groził mu pobiciem, jeśli ten nie da mu 40 zł za zwrot aparatu. Nastolatek w obawie o swoje życie i zdrowie dał napastnikowi pieniądze. W piątek sąd zadecydował, że 31 latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jako że kradzieży rozbójniczej dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Ponad tydzień temu temu 17-letni gdańszczanin powiadomił policjantów z Oruni, że na ul. Brzegi jakiś mężczyzna wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Potem napastnik zagroził pokrzywdzonemu pobiciem, jeśli ten nie da mu 40 zł za zwrot aparatu telefonicznego. 17-latek w obawie o swoje życie i zdrowie dał mężczyźnie pieniądze. Sprawca zwrócił mu telefon, po czym uciekł z gotówką.

W czwartek rano funkcjonariusze zatrzymali 31- letniego sprawcę tej kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już karany za włamania i kradzieże. W piątek sąd zadecydował, że gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Wiadomo, że za kradzież rozbójniczą będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu aż do 15 lat pozbawienia wolności.