Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Policja zabezpieczyła samochody warte 600 tys. złotych

Policja zabezpieczyła samochody warte 600 tys. złotych

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową odnaleźli i zabezpieczyli siedem pojazdów, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Wartość tych aut szacuje się na 600 tys zł. Wszystkie samochody miały przerobił numery identyfikacyjne. Zatrzymano i przesłuchano też właścicieli tych pojazdów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają teraz kto ukradł te auta, a potem przerobił ich numery identyfikacyjne.

Dwudniowe działania policjantów zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Gdańska i miejscowości ościennych siedmiu aut wartych 600 tys zł. Najprawdopodobniej wszystkie one pochodzą z kradzieży. Wezwany na miejsce specjalista stwierdził, że numery vin w tych pojazdach są przerobione. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia sześć osób w wieku od 19 do 60 lat - właścicieli tych pojazdów.

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze ustalają teraz kto dokonał przerobienia numerów identyfikacyjnych w zabezpieczonych samochodach. Policjanci prowadzą też czynności zmierzające do ustalenia prawowitych właścicieli odzyskanych aut - wyjaśniła asp. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Przerobienie numerów identyfikacyjnych to czyn zagrożony karą do 3 lat. Kradzież z włamaniem to czyn zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.