Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Policja wyjaśniła sprawę zaginięcia Łukasza Łysko z 2006 roku

Policja wyjaśniła sprawę zaginięcia Łukasza Łysko z 2006 roku

Dzięki nowoczesnemu urządzeniu sonarowemu udało się wyjaśnić sprawę zaginięcia 25-letniego Łukasza z 2006 roku. Sprawę w styczniu przejęło tak zwane \"Archiwum X\" czyli Zespół Przestępstw Niewykrytych w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami zebranymi wcześniej w tej sprawie, funkcjonariusze nawiązali ścisły kontakt roboczy z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku. Akta przekazano do Wydziału Informatyzacji i Analiz Prokuratury, gdzie bardzo wnikliwie prześledzono zawarte w nich informacje i zapisy.

27.08 br. podczas badania dna urządzeniem sonarowym na jego ekranie zauważono samochód. Auto było przykryte grubą warstwą mułu i bez specjalnego urządzenia praktycznie nie można go było zauważyć. Dotarcie do niego i wydobycie zajęło specjalistom kilkanaście godzin. W środku znaleziono szczątki ciała prawdopodobnie zaginionego Łukasza.

Dziś zostaną przeprowadzone badania kodu DNA i sekcja zwłok, która wyjaśni co było przyczyną śmierci młodego mieszkańca Gniewa. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oraz KWP nadal pracują nad wyjaśnieniem przebiegu zdarzeń z nocy kiedy zaginął 25-letni Łukasz.