Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Feb, 2024

Podsumowanie akcji znicz

Podsumowanie akcji znicz

Zakończyła się trwająca cztery dni policyjna akcja „ZNICZ”. W czasie, gdy większość ludzi odwiedzała groby najbliższych, policjanci ruchu drogowego i innych służb czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego województwa.

Podsumowując tegoroczny okres Święta Zmarłych z punktu widzenia policji drogowej, można stwierdzić, że przebiegł on stosunkowo spokojnie. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu, a ilość wypadków drogowych od 30 października do 2 listopada br. kształtowała się na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego.

Natomiast duży niepokój budzi liczba zatrzymanych kierowców, prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Pomimo nagłaśniania przez Policję i wiele innych podmiotów zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa na drodze problemu, jakim jest kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, nadal nie brakuje lekkomyślnych i nieodpowiedzialnych, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. W ciągu trzech dni akcji ZNICZ policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 101 nietrzeźwym kierowcom ( 26 więcej niż w roku ubiegłym).

W całym województwie w 21 wypadkach drogowych zginęła 1 osoba, a 30 zostało rannych.