Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Po wyścigach w Brzeźnie

Po wyścigach w Brzeźnie

W niedzielę przy molo w Brzeźnie odbywały się prestiżowe Wyścigi Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych. Impreza została zorganizowana przez MOSiR, Gdański Klub Sportowy Jetski Team i PZMWiNW. Bliskość mola pozwoliła widzom podziwiać, a nawet delikatnie poczuć widowiskowe fale tworzone przez zawodników. W zawodach brał również udział młodziutki, bo osiemnastoletni Mateusz Stańczyk.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a Ci, którzy stanęli na podium okazałe porcelanowe trofea w formie kasku.

Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

JET S
1. Tomasz Nowak /Jet Sport/
2. Artur Gniadek /Jet Sport/
3. Artur Jabłoński /Jet Ski Nysa/
JET O
1. Artur Gniadek /Jet Sport/
2. Tomasz Nowak /Jet Sport/
3. Artur Jabłoński /Jet Ski Nysa/
RS4T
1. Jacek Wasilewski /Jet Sport/
2. Paweł Gudowski /GKS Jetski Team/
3. Jarosław Sobczak /Jet Ski Nysa/
RO2T
1. Jacek Wasilewski /Jet Sport/
2. Jacek Szubert
3. Robert Gładecki /Jet Sport/
RO4T
1. Robert Gładecki /Jet Sport/
2. Jacek Szubert
3. Dariusz Gryt /Black Shadows/

Wielką atrakcją dla widzów był sobotni start znanych sportowców i celebrytów w Polsce. W Brzeźnie pojawili się m.in. Dariusz Michalczewski, który jednocześnie jest ambasadorem mistrzostw jak również Aleksandra Kobielak, Magda Wróbel, Leszek Blanik, Piotr Marzec \"Liroy\", Maciej „Gleba” Florek, Krzysztof Groblewski, Paweł Hlib, Stefan Kałużny, Łukasz Kaźmierczak, Lubomir Libadzki, Maciej Lubiak, Przemysław Miarczyński, a W roli komentatora sportowego mogliśmy usłyszeć Iwonę Guzowską, która była również ambasadorką gdańskiej imprezy.

Widzowie oprócz wyścigów mogli liczyć na koncert grupy A.T.R, zespołu który gra rock elektroniczny oraz pokazy tańca w wykonaniu Maćka \"Gleby\" Florka – zwycięzcy You Can Dance oraz mecz beachsoccera między Dziennikarzami i Vipami.

Dochód z imprezy wesprze dzieci z Fundacji \"Żyć z pompą\", która pomaga najmłodszym, którym do codziennego funkcjonowania potrzebne są pompy do żywienia, do oddychania, do podawania insuliny czy leków przeciwbólowych.