Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Po śladzie buta do sprawców włamania

Po śladzie buta do sprawców włamania

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem sprawcom włamania do pomieszczeń przy ul. Lendziona. Mężczyźni ukradli elektronarzędzia i telefon komórkowy o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślad buta jednego ze sprawców, po którym trafili do podejrzanych. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym.

W sobotę dyżurny komisariatu we Wrzeszczu został poinformowany, że ktoś włamał się do pomieszczeń przy ul. Lendziona.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy weszli do środka budynku wyważając okno. Z remontowanych pomieszczeń wynieśli elektronarzędzia oraz telefon komórkowy o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Technik kryminalistyki na miejscu zdarzenia zabezpieczył ślady obuwia.

Dzięki temu, że sprawca zostawił po sobie ślad, policjanci mieli ułatwione zadanie. Kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 27 i 32 lat. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska. Jeden z nich miał na sobie obuwie odpowiadające śladu zabezpieczonemu na miejscu zdarzenia.

Wszyscy trzej zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Policjanci ustalili, że 27-latek poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Pozostali również byli już wcześniej karani, m.in. za rozbój.

Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.