Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Feb, 2024

Plantacja konopi indyjskich w wynajętym mieszkaniu

Plantacja konopi indyjskich w wynajętym mieszkaniu

Policjanci słupskiej komendy odkryli w mieszkaniu wynajmowanym przez 21-letniego mieszkańca Gdańska plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 38 krzaków prawie dwumetrowej wysokości, 20 sadzonek i 260 gramów suszu, z którego można przygotować prawie 800 porcji narkotyku. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat .

Policjanci słupskiej komendy ustalili, że pochodzący z Gdańska 21-letni student jednej ze słupskich uczelni, w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu prowadzi uprawę konopi indyjskich. Po wejściu do mieszkania policjanci odkryli zorganizowaną plantację. Jej właściciel zadbał o wentylację powietrza, odpowiednie nawożenie i oświetlenie roślin.

Śledczy na miejscu zabezpieczyli 38 dwumetrowych krzaków konopi, 20 sadzonek tej rośliny oraz 260 gramów suszu. Z wstępnych ustaleń wynika, ze z zabezpieczonego suszu i rosnących konopi można było przygotować kilka tysięcy porcji narkotyku.

Mężczyźnie postawiono zarzut uprawy i posiadania narkotyków oraz ich przetwarzania. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.