Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

PGE Arena Gdańsk: Praca idzie pełną parą

PGE Arena Gdańsk: Praca idzie pełną parą

Za oknem zima, a na budowie PGE Arena Gdańsk praca idzie pełną parą. Jak poinformował Michał Fijałkowski z BIEG2012 na budowie kontunuowany jest montaż poliwęglanu na poszyciu stadionu w Gdańsku. - Poliwęglan komorowy w różnych odcieniach bursztynu oraz kolorach neutralnych, przykryje powierzchnię ponad czterech hektarów - wyjaśnił Fijałkowski.

Płyty będą umieszczone w specjalnych, szczelnych panelach. Montaż ten wykonywany jest zgodnie z projektem i stanowi odzwierciedlenie wizji architektonicznej projektantów. Zastosowanie listew dociskowych o szerokości 12 cm spowodowane jest koniecznością spełnienia wymogu odpowiedniego docisku płyt poliwęglanowych, jak również zapewnienia odpowiedniej szczelności całego poszycia stadionu. Należy zwrócić uwagę, że listwy dociskowe są w kolorze szarym (RAL 9006), który został zastosowany na całości fasady (elewacji) i nawiązuje symboliką do dwóch elementów bursztynu oraz kadłuba łodzi, zgodnie z wizją architektoniczną cyt.: „Bursztynowe zadaszenie nawiązuje poziomym ułożeniem płyt do deskowania kadłubów łodzi mocowanego na wręgach. Obydwa symbole: bursztyn i kadłub okrętu reprezentują wieloletnie tradycje oraz dumną identyfikacje miasta. Połączenie symboli w obiekcie nowoczesnego stadionu piłkarskiego w Gdańsku-Letnicy, sprawia, że obiekt stanie się ważnym elementem – znakiem zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających miasto.”

- Montaż charakterystycznego poszycia PGE ARENA Gdańsk jest ostatnim tak widowiskowym elementem budowy, zauważalnym dla każdego kto znajdzie się w okolicy stadionu.
Prace nad układaniem paneli rozpoczęły się w pobliżu tunelu dla kibiców przyjezdnych - dodał Fijałkowski.