Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Otwarcie gdańskiego Hiltona

Otwarcie gdańskiego Hiltona

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie hotelu globalnej sieci Hilton. Nowo wybudowany hotel został zlokalizowany tuż nad brzegiem Motławy. W jego ofercie znaleźć można 150 pokoi gościnnych oraz 700 m2 powierzchni rekreacyjnych.

- Gości będziemy przyjmować już od czwartku. W piątek spodziewamy się kompletu - przyznał współwłaściciel Filip Wójcikiewicz. - Wrażenie na pewno robi basen, który znajduje się na dachu budynku. Jest to koncepcja \"urban beach\" czyli plaży w centrum miasta - dodał.

Otwarcia hotelu dokonał Jan Wójcikiewicz wraz z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem. - To drugi hotel Hiltona w Polsce. Bardzo się cieszę, że w Śródmieściu jest coraz więcej hoteli. Budowa przyszła w najlepszym momencie dla naszego miasta. Zbliżają się mistrzostwa Europy. Nie wykluczone, że w Hiltonie zatrzyma się sam Michel Platini - przyznał Adamowicz.

Nowy hotel na Targu Rybnym ma być jednym z elementów na poprawę wizerunku tej części miasta. Na jesień 2010 roku przewidziano stworzenie strefy pieszej w tym rejonie.