Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 May, 2024

Okradali piwnice

Okradali piwnice

Kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od listopada br. włamali się do kilkudziesięciu piwnic. Sprawcy kradli wszystko, co mogło przynieść im zysk. Skradziony łup szybko sprzedawali. Policjanci szacują, że straty okradzionych osób wyniosą na pewno nie mniej niż 10 tys. zł. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci od pewnego czasu otrzymywali sygnały od mieszkańców bloków we Wrzeszczu dotyczące włamań do piwnic. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu, którzy dokładnie analizowali każde zgłoszenie. Policjanci wytypowali kilka osób. Wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 43 lat.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 43 latek i jego nastoletni kompan działali co najmniej od listopada br. Do piwnic włamywali się w nocy, a ich łupem padały wszystkie wartościowe przedmioty, które mogli spieniężyć. Sprawcy kradli rowery, felgi samochodowe, elektronarzędzia, materiały budowlane. Skradziony łup szybko sprzedawali - zazwyczaj przypadkowo spotkanym na ulicy osobom. Śledczy cały czas pracują nad ustaleniem skali tego przestępczego procederu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już 7 zarzutów. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwa, których się dopuścili. Dzisiaj zostanie im przestawionych kolejnych 10 zarzutów.

Sprawa jest rozwojowa. Wartość skradzionego mienia szacuje się na kwotę na pewno nie mniejszą niż 10 tys. zł. Policjanci zatrzymali również 34 latka podejrzewanego o udział we włamaniach. Za kradzieże z włamaniem mężczyznom grozi kara nawet 10 lat więzienia.