Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Oficjalnie - PGE Arena Gdańsk

Oficjalnie - PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk – tak od 31 maja będzie brzmiała nowa, oficjalna nazwa stadionu budowanego w gdańskiej Letnicy. Umowa sponsoringu tytularnego podpisana 25 maja br. pomiędzy PGE Polska Grupa Energetyczna a spółką BIEG 2012 jest największym projektem typu Naming Rights w Polsce.

- Jestem dumny, że możemy uczestniczyć w tym pionierskim przedsięwzięciu. Dla nas to bardzo ważny projekt z punktu widzenia budowania wizerunku i rozpoznawalności marki PGE, szczególnie w regionie, z którym wiążemy długofalowe plany rozwoju Grupy Kapitałowej - mówił Tomasz Zadroga, Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. – Ten projekt ma szansę stworzyć standardy sponsoringu tytularnego w Polsce. Umowa może być wzorem dla innych firm chcących angażować się w Naming Rights – dodał prezes Zadroga.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA nabyła prawa do nazwy gdańskiego stadionu w drodze otwartego konkursu. Wartość oferty PGE wyniosła 35 mln zł. Fundusze będą wypłacane w 5 rocznych transzach.

- Naming Rights to w Polsce nowa dziedzina sponsoringu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie gdański stadion jako pierwszy z obecnie budowanych stadionów w Polsce jest przedmiotem umowy sponsoringu tytularnego w Polsce. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że nasz obiekt, który jako jeden z pierwszych otworzy swoje podwoje dla kibiców jeszcze na długo przed Euro 2012, zyskał dziś strategicznego partnera. Jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści obu stronom – stwierdził Ryszard Trykosko, Prezes BIEG 2012.

– To naprawdę wielki sukces. Zarówno Polskiej Grupy Energetycznej, spółki BIEG2012, jak i Gdańska. Tym bardziej, że nasz stadion jest pierwszym w Polsce stadionem – gospodarzem EURO 2012, który uzyskał sponsora tytularnego. I to nie byle jakiego. Jestem przekonany, że nazwa naszego stadionu – „PGE Arena Gdańsk” – przyjmie się. Jestem też przekonany, że ta umowa przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

PGE Arena Gdańsk to stadion piłkarski budowany w gdańskiej dzielnicy Letnica. Obiekt pomieści 44 tys. widzów. Jego fasada będzie pokryta poliwęglanowymi płytami w kolorach które nadadzą mu wygląd gigantycznego bursztynu. Stadion został zaprojektowany zgodnie z wszelkimi wymogami UEFA ponieważ będzie jedną z aren Euro 2012 – mistrzostw Europy w piłce nożnej. W czasie mistrzostw mają na nim zostać rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał. Zakończenie budowy PGE Areny Gdańsk jest planowane na początku 2011 roku.