Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Od 18 września wznowią rejsy do Baltijska

Od 18 września wznowią rejsy do Baltijska

Od 18 września wznowione zostaną rejsy do Baltiska. - Decyzja zapadła bezpośrednio po wizycie delegacji z Gdańska w Kaliningradzie - poinformował prezes Latała, prezes zarządu Żeglugi Gdańskiej. - Od 18 września 2010 statki żeglugi pasażerskiej będą mogły znowu zawijać do portu w Baltijsku. Pasażerowie powinni posiadać ważne wizy lub posiadać wykupiony bilet pasażerski i voucher na usługi turystyczne zakupiony w ekspozyturach Żeglugi Gdańskiej. Bilet i voucher pozwolą na umieszczenie pasażera na liście kapitańskiej, która będzie każdorazowo przesyłana do portu na min. 72 godziny przed zawinięciem statku do portu - dodał prezes.

Gdańska delegacja udała się do Kaliningradu z okazji dnia miasta. Przedstawiciele władz Gdańska odbyli spotkanie z gospodarzami odnośnie przywrócenia żeglugi pasażerskiej między Gdańskiem, a Obwodem Kaliningradzkim.

Przedstawiciele Gdańska przekazali gospodarzom uroczystości wyrób bursztynowy Karoliny Pinek, znakomitej, gdańskiej artystki nagradzanej w wielu konkursach w kraju i zagranicą, a Danuta Janczarek, przewodnicząca gdańskiej delegacji przekazała merowi Kaliningradu - Aleksandrowi Jaroszukowi list od prezydenta Gdańska zapraszający do odwiedzenia naszego miasta.