Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Nowe drogi rowerowe w Oliwie i na Przymorzu

Nowe drogi rowerowe w Oliwie i na Przymorzu

Rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na budowę dwóch dróg rowerowych w Oliwie i na Przymorzu. Realizacją przedsięwzięcia pod hasłem \"Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013\" zajmie się firma Skanska S.A. Koszt całej budowy wyniesie 2,29 mln złotych.

- Powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Opata Jacka Rybińskiego i ul. Stary Rynek Oliwski (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Opackiej) o długości 872,63 m i szerokości 2,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego koloru czerwonego - przyznała Edyta Tombarkiewicz z biura prasowego Miasta Gdańska. - Ponadto powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Kołobrzeskiej i ul. Dąbrowszczaków (na odcinku od Al. Rzeczypospolitej do ul. Czarny Dwór) o długości 1.417,46 m i szerokości 2,0 m o nawierzchni z mastyksu grysowego koloru czerwonego - dodała Tombarkiewicz.

Prace mają zakończyć się w listopadzie, natomiast pielęgnacja zieleni w okolicach inwestycji potrwa kolejne 11 miesięcy.

- W tym roku planowana jest jeszcze realizacja drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowe Ogrody i ul. Kartuskiej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Powstańców Warszawskich w ramach programu GPKM III we współpracy ze spółką Gdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012. Docelowo ma być ona wydłużona aż do pętli tramwajowej Siedlce. Termin otwarcia ofert w przetargu na wykonawcę mija 24 czerwca - wyjaśniła Edyta Tombarkiewicz.