Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Nietrzeźwi na rowerach

Nietrzeźwi na rowerach

W nocy kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały dwóch mężczyzn, którzy najpierw spożywali alkohol, po czym wsiedli na rowery i odjechali nimi ul. Hallera. Gdy dyżurny otrzymał tą informację, natychmiast wysłał patrol policji.

Policjanci z referatu interwencyjnego przyjechali we wskazane miejsce i zatrzymali dwóch 19-latków. Alkomat wykazał u nich 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, na jednym z nietrzeźwych rowerzystów ciążył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wieczorem dyżurny komendy miejskiej został poinformowany, że ul. Długie Ogrody jedzie na rowerach dwóch pijanych mężczyzn. Funkcjonariusze z referatu interwencyjnego szybko pojechali we wskazane miejsce. W pewnym momencie zauważyli dwóch rowerzystów jadących od prawej do lewej krawędzi drogi. Policjanci zatrzymali 59 i 68-letniego mężczyznę. Alkomat u pierwszego wykazał prawie 2 promile, a u 68-latka 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu 68-letniego mężczyzny, okazało się że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymani kierowcy trafili do policyjnego aresztu.

Za naruszenie zakazu sądowego grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości do roku, a także utrata uprawnień do kierowania.