Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Napadł na zajazd

Napadł na zajazd

W miniony poniedziałek kryminalni z gdańskiej komendy w jednym z salonów gier zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska. We współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego z Płocka policjanci ustalili, że mężczyzna ten ma na swoim koncie napad rabunkowy na jeden z gdańskich zajazdów.

Praca funkcjonariuszy wykazała, że podczas tego zdarzenia gdańszczanin nie działał sam. W rozboju tym uczestniczyli zatrzymani kilka dni wcześniej za napady na banki - 43 latek i 38 latek z Gdańska. Pod koniec 2009 roku 39 latek wspólnie ze swoimi dwoma kompanami wtargnęli do jednego z gdańskich zajazdów. Sprawcy działali szybko. Uderzyli gumowym młotkiem pracownika restauracji i obezwładnili go. Potem napastnicy wyłamali zamki w automatach do gier i zabrali ze środka pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 2 tys. zł.

Zatrzymany przez kryminalnych 39 latek został przewieziony do Płocka, gdzie został przesłuchany przez tamtejszą prokuraturę. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże samochodów, włamanie i rozboje. Wczoraj sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.