Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Kradli łańcuszki w gdańskich tramwajach

Kradli łańcuszki w gdańskich tramwajach

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zakończyli działalność dwóch gdańszczan, którzy w tramwajach na tzw. \"wyrwę\" kradli pasażerom złote łańcuszki. Mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy na przystanku rozglądali się za kolejną osobą, którą chcieli okraść. Funkcjonariusze cały czas ustalają dokładną ilość kradzieży, które na swoim koncie ma 30 latek i jego 28 letni kompan. W sobotę sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

- Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową ustalili, że 30 letni gdańszczanin i jego 28 letni kompan są sprawcami kradzieży łańcuszków na tzw. \"wyrwę\", do których od jakiegoś czasu dochodziło na terenie Śródmieścia. W miniony czwartek gdańscy funkcjonariusze zatrzymali sprawców tych kradzieży. Obaj mężczyźni wpadli w ręce mundurowych na ul. Podwale Grodzkie, kiedy typowali osobę, którą w dalszej kolejności mieli zamiar okraść. Przy 30 letnim policjanci znaleźli nóż, którym posługiwał się podczas kradzieży biżuterii. Proceder przestępczy zatrzymanego duetu zawsze wyglądał tak samo. Na przystankach tramwajowych mężczyźni rozglądali się za osobą ze złotym łańcuszkiem na szyi. Następnie sprawcy wsiadali za przyszłą ofiarą do tramwaju. Tuż przed kolejnym przystankiem jeden ze sprawców nożem przecinał łańcuszek i zaraz po zatrzymaniu tramwaju, sprawcy uciekali z kradzioną biżuterią. Potem mężczyźni szybko spieniężali złoty łup - wyjaśniła asp. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Po zatrzymaniu, dwaj gdańszczanie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli trzy zarzuty kradzieży, do których doszło w sierpniu i wrześniu br. W wyniku tych zdarzeń pokrzywdzeni stracili łańcuszki warte prawie 2 tys. zł. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i ustalają kolejne przestępstwa, jakie na swoim koncie mają mężczyźni. W sobotę sąd zadecydował, że zatrzymani gdańszczanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 30-latek był już wcześniej karany za rozbój, a jego 28-letni kompan za kradzieże, w tym też za kradzieże łańcuszków. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.