Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Komorowski prezydentem

Komorowski prezydentem

Państwowa komisja wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów. Prezydentem został Bronisław Komorowski, 53,01 proc. głosów, a Jarosław Kaczyński - 46,99 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 55,31 proc.

***

Dokładnie od godz. 6.00 można oddawać w Gdańsku swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. Każdy z głosujących otrzyma białą kartkę, na której trzeba postawić znak \"x\" obok jednego z kandydatów.

Głos nie będzie brany pod uwagę jeżeli znak \"x\" nie pojawi się przy żadnym z nazwisk lub przy większej ilości nazwisk niż jeden.

Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska poinformował o możliwości dowozu osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych. Osoby, które chcą skorzystać z takiej możliwości muszą w najbliższą niedzielę zadzwonić pod numer 58 323 63 11, w godzinach od 6.00 do 19.00 (lokale wyborcze czynne są do 20.00).

- Dowóz zapewniamy samochodami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, a pomoc w dojściu od samochodu do lokalu wyborczego i domu, będą świadczyć wyznaczeni pracownicy Urzędu Miejskiego - wyjaśnił Dariusz Wołodźko z biura prasowego Miasta Gdańsk.

Dojazd do lokali wyborczych będą mieli również osoby starsze, które mają problem z poruszaniem. Takie zgłoszenia będą weryfikowane telefonicznie przez pracowników.

Frekwencja Gdańsk, godz. 8.00
Frekwencja w Gdańsku wyniosła 1.74%.

Frekwencja Gdańsk, godz. 17.00
Frekwencja w Gdańsku wyniosła Gdańsk - 45,58%.