Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Feb, 2024

Kolorowa woda w Gdańsku

Kolorowa woda w Gdańsku

W dniach 7-8 czerwca przeprowadzona zostanie akcja barwienia wody systemu ciepłowniczego GPEC. W przypadku pojawienia się w kranach mieszkańców Gdańska zabarwionej wody na kolor żółtozielony oznaczać będzie to nieszczelność wymienników służących do podgrzewania ciepłej wody. Wymiana zużytych urzadzeń powinna nieść korzyści dla mieszkańców miasta.

- Barwienie wody, którego efektem może być kolorowa ciepła woda w kranach, ma na celu doskonalenie jakości dostaw ciepła i ciepłej wody. To działanie realizowane jest w ramach okresowego przeglądu infrastruktury ciepłowniczej i jest jedynym sposobem na wykrycie ewentualnych nieszczelności wymienników służących do wytwarzania ciepłej wody. Barwiona woda nie powinna przedostawać się do instalacji. Jeśli jednak po odkręceniu kurka ciepła woda będzie miała żółtozielone zabarwienie, oznacza to nieszczelność wymiennika wynikającą z jego zużycia. Taką sytuację należy zgłosić GPEC, a my naprawimy lub wymienimy urządzenie – wyjaśnia Kazimierz Kwiatkowski, Główny Specjalista ds. Technicznych GPEC.

Dawka barwnika, która zostanie zastosowana będzie bezpieczna i nie zniszczy instalacji. Tej wody nie można jednak używać do picia i gotowania.

W przypadku zabarwienia wody taką sytuację należy zgłosić do Biura Obsługi Klienta firmy GPEC.

Jeśli zaobserwujesz w kranie żółtozieloną wodę:

Zadzwoń do:

- biura Obsługi Klienta GPEC, tel. 801 150 801 (całkowity koszt rozmowy jak za jeden impuls połączenia lokalnego),
- dyspozycji Ruchu, tel. 993 (całodobowo),
- poprzez e-mail: zielonawoda@gpec.gda.pl.