Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Karabin w reklamówce

Karabin w reklamówce

Wczoraj wieczorem policjanci zwalczający przestępczość samochodową zauważyli grupę mężczyzn przebiegających na drugą stronę jezdni. Funkcjonariusze mieli informację, że mogą oni posiadać przy sobie broń, tak wiec postanowili skontrolować trzech młodych gdańszczan.

Przy jednym z mężczyzn znaleziono reklamówkę. Jak się okazało, w siatce schowany był rozłożony na cztery elementy karabin maszynowy - kałasznikow. Ponadto w kieszeni 24-letniego gdańszczanina policjanci znaleźli papierowe zawiniątko z kilkoma porcjami suszu roślinnego, prawdopodobnie marihuany.

Trzej gdańszczanie w wieku 24, 25 i 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Teraz śledczy będą sprawdzali pochodzenie zabezpieczonej broni i ustalali jej właściciela. Karabin maszynowy jak i susz roślinny zbadają też biegli. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn było już wcześniej karanych za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.