Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Gdańsk: wniosek aplikacyjny o Europejską Stolicę Kultury 2016

Gdańsk: wniosek aplikacyjny o Europejską Stolicę Kultury 2016

Gdańsk złożył wniosek aplikacyjny do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. - Dokument prezentujący kandydaturę Gdańska i Metropolii jest efektem ponad dwuletniej pracy wielu zaangażowanych w projekt osób. Myśl przewodnia kandydatury Gdańska to \"Wolność Kultury. Kultura Wolności.\"- wyjaśnił Sławomir Czarnecki, rzecznik prasowy z Biura Gdańsk 2016.

- W dniu złożenia wniosku aplikacyjnego chcemy podziękować wszystkim, którzy popierają kandydaturę Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Prosimy o dalsze wsparcie, które jest bardzo ważne na obecnym etapie. Dla nas, zespołu Gdańsk 2016, jest to również moment, w którym dziękujemy tym, którzy razem z nami pracują nad kandydaturą Gdańska i Metropolii oraz wspierają nasze działania - dodał Czarnecki.

Dzięki kandydaturze powstało w Gdańsku wiele inicjatyw kulturalnych m.in. festiwale Solidarity of Arts, Narracje, Europejski Poeta Wolności, Festiwal Malarstwa Monumentalnego Monumental Art.

Nad wnioskami będzie pracować trzynastu ekspertów, z których siedmiu zostanie wyłonionych przez instytucje unijne, a sześciu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Decyzja o wyborze miasta ma zapaść pod koniec 2011 roku.