Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Gdańsk: Hasło miasta wysoko w rankingu

Gdańsk: Hasło miasta wysoko w rankingu

Co roku polskie miasta i regiony promują się przy pomocy haseł i sloganów, które maja zachęcać turystów do wizyty właśnie w tym zakątku naszego kraju. Hasła są różne i w różnym stopniu podobają się odbiorcom. W tegorocznym sondażu na najlepsze hasło reklamowe przeprowadzonym przez GfK Polonia na zlecenie dziennika \"Rzeczpospolita\" Gdańsk zdobył wysokie - trzecie miejsce.

Sondaż przeprowadzony został w sierpniu. Wzięło w nim udział 1000 dorosłych Polaków. Ankietowanych proszono o wskazanie pięciu najlepszych haseł i sloganów promujących miasta i regiony. Hasło „Gdańsk - morze możliwości” zajęło trzecie miejsce w sondażu, zdobywając głosy 18 procent respondentów.

Pierwsze miejsce w sondażu zdobyło hasło \"Mazury - cud natury\", na drugim miejscu uplasowało się hasło „Zakopane - najbliżej Tatr”. Czwarte miejsce w sondażu zajął Sopot (kurort pełen życia), szóste zaś Gdynia (słoneczne miasto z temperamentem). Na szóstym miejscu znalazło się również hasło promujące województwo pomorskie: \"Pomorskie - dobry kurs\".