Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Gdańsk w czołówce samorządów

Gdańsk w czołówce samorządów

Gdańsk w prestiżowym rankingu gazety \"Rzeczpospolita\", który oceniał sposób zarządzania i sytuację finansową polskich samorządów zajął czwarte miejsce. Ranking był dwuetapowy . Wpierw zostały wybrane miasta i gminy, który potrafiły najlepiej zarządzać swoimi finansami w latach 2006-2009 i w tym czasie przeprowadzały inwestycje. Do drugiego etapu załapały się samorządy, które m.in. potrafiły zdobyć pieniądze z Unii Europejskiej i umiejętnie je wykorzystać.

W drugim etapie znalazło się 564 samorządy, a w tym 64 miasta. Kolejnym zadaniem było wypełnienie ankiety, w których pytano m.in. o wydatki mieszkaniowe czy dofinansowania organizacji pozarządowych.

- Wyniki bardzo nas cieszą, bo jest to ocena naszej codziennej pracy. Trzeba jednak wspomnieć o Sopocie i Gdyni, które w tym samym rankingu zajęły równie wysokie miejsca (odpowiednio - drugie i piąte). To świadczy, że jesteśmy silni również jako metropolia - komentuje wyniki rankingu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Gdańsk w kwestii inwestycji samorządowych może pochwalić się, że spośród pięćdziesięciu największych realizowanych w Polsce, aż dziewięć toczy się właśnie w naszym mieście.