Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Gdańsk buduje przyszkolne place zabaw

Gdańsk buduje przyszkolne place zabaw

Maluchy uczęszczające do czterech gdańskich szkół podstawowych będą się wkrótce cieszyć z nowych, kolorowych placów zabaw. Wszystkie powstaną w ramach programu „Radosna szkoła”. Kosztowały ponad 950 tys. zł, z czego 350 tys. zł dołożyło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Obiekty gotowe będą do połowy grudnia. Zgodnie z założeniami przeznaczone będą dla dzieci najmłodszych, uczęszczających na zajęcia w klasach 0-3. Place zaprojektowano tak, by były nie tylko ciekawe, ale i bezpieczne. Teren wokół nich został ogrodzony, a podłoże częściowo wyłożone płytami gumowo-poliuretanowymi.

Place zostaną wyposażone w drewniano-metalowe zabawki, tj. huśtawki, wieże, ścianki wspinaczkowe, tunele, zjeżdżalnie, ławki oraz niezbędna infrastrukturę.

W Gdańsku powstaną docelowo trzy duże place zabaw (powyżej 500 m 2) i dwa małe (o powierzchni nie mniejszej niż 240m2). Obiekty mają być dostępne także w godzinach pozalekcyjnych oraz w weekendy.

Nowe place zabaw powstają przy następujących placówkach:
- Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Na Stoku 43,
- Szkoła Podstawowa nr 59 przy ul. Modrej 2,
- Szkoła podstawowa nr 81 przy ul. Siedleckiego 14,
- Szkoła Podstawowa nr 5 (ZSO nr 8) przy ul. Meissnera 9.
- Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 przy ul. Marusarzówny 10 (zostanie oddany do użytku w przyszłym roku).

W ramach programu \"Radosna szkoła\" buduje się w Gdańsku nie tylko place zabaw. Dzieci otrzymują także pomoce dydaktyczne. W roku szkolnym 2009/2010 MEN dofinansowało zakupy dla 29 szkół podstawowych kwotą 335 034 zł. Do końca roku 2010 kolejnych 30 szkół podstawowych musi wykorzystać środki w łącznej kwocie 339 983 zł.