Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Gdańsk bardzo dobrze przygotowuje się do Euro 2012

Gdańsk bardzo dobrze przygotowuje się do Euro 2012

Przygotowania w Gdańsku do Euro 2012 idą pełną parą. W środę w Biurze Prezydenta ds. Euro 2012 dyskutowano na temat bezpieczeństwa podczas tej imprezy. Z tego względu do Gdańska przyjechali specjaliści z innych krajów, którzy obejrzeli dwugodzinną prezentację. - Jeśli wprowadzicie w życie to, co tak pięknie zaprezentowaliście, będziecie mieli cudowne mistrzostwa Europy - orzekli europejscy eksperci.

Szacunkowo w Gdańsku można spodziewać się od 90 do 150 tys. kibiców. Odpowiedzi gdańskich koordynatorów ds. organizacji mistrzostw w poszczególnych obszarach wyraźnie ich satysfakcjonowały. - Nie przyjechaliśmy tutaj, żeby was oceniać, tylko po to, żeby służyć doradztwem, jako ludzie, którzy tę imprezę już organizowaliśmy - powiedział Paulo Gomes, jeden z ekspertów.

- Najważniejsze wasze zadanie polega na tym, żeby odpowiednio przygotować mieszkańców Gdańska do Euro 2012. Trzeba ich przekonać, że ta wielka impreza będzie świętem uśmiechniętych ludzi z całej Europy, a nie czarnym epizodem w życiu miasta - przekonywał David Bohannan.

Europejscy przedstawiciele stwierdzili, że Gdańsk robi wszystko, by odpowiednio przygotować się do tak dużej imprezy. - Cieszy mnie wasz entuzjazm w pracy nad przygotowaniem Euro 2012. Konieczne jest nawiązanie współpracy między lokalnymi kibicami z kibicami przyjezdnymi. Każda forma, która przysłuży się zbliżeniu tych ludzi, będzie dobra - powiedział Jo Vanhecke.