Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Dzielnicowy Roku 2010

Dzielnicowy Roku 2010

Dzisiaj rozstrzygnięto II edycję wojewódzkiego konkursu \"Dzielnicowy Roku 2010\". W trwającym od lutego konkursie wyłoniono 19 najlepszych dzielnicowych Pomorza. W plebiscycie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oddano w sumie ponad 34 tys. głosów.

Dzisiaj o godzinie 10.00 w auli KWP w Gdańsku przy ul. Biskupiej odbyła się gala finałowa konkursu. Konkurs ruszył w lutym tego roku i trwał do końca listopada br. Każdy mieszkaniec województwa mógł oddać głos na najlepszego jego zdaniem dzielnicowego. Głosowanie odbywało się poprzez Internet za pośrednictwem strony \"Wrota Pomorza\" administrowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Mieszkańcy Pomorza wybierali najlepszych spośród 365 dzielnicowych.

W głosowaniu oddano łącznie 34039 głosów.

W każdym z powiatów wybrano najlepszego dzielnicowego. Dla 19 finalistów nagrody finansowe ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowali Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojewoda Pomorski.

Plebiscyt honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Pomorskiego oraz media - Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.

Dzielnicowy, zwany często policjantem pierwszego kontaktu, to funkcjonariusz, który najlepiej zna potrzeby i kłopoty obywateli. To policjant, który w największym stopniu urzeczywistnia służebną rolę policji wobec społeczeństwa. Dzielnicowi funkcjonują w Policji od samego początku istnienia formacji. Ich zadania w przeważającej części od początku pozostają takie same. Dzielnicowi zajmują się nadzorowaniem osób, które zamieszkują w ich rewirach, a wcześniej wchodziły w konflikty z prawem lub stwarzają zagrożenie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Współpracują z lokalnymi środowiskami, np. radami dzielnic i osiedli w celu poprawy bezpieczeństwa. Do jego zadań należą także takie obowiązki jak walka z przemocą domową, inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach mających za cel zapobieganie przestępczości i zwalczanie patologii.