Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Dzieci z Gorzyc przyjadą do Gdańska

Dzieci z Gorzyc przyjadą do Gdańska

W poniedziałek 20 września br. 26 osobowa grupa dzieci z gminy Gorzyce przyjedzie do Gdańska aby wziąć udział w przygotowanym specjalnie dla nich 6-cio dniowym programie edukacyjnym, który został zorganizowany przez Miasto Gdańsk w ramach akcji pomocy powodzianom z gminy Gorzyce w województwie podkarpackim.

Pobyt dzieci z gminy Gorzyce w Gdańsku ma na celu połączenie wypoczynku z aktywną edukacją. W związku z powyższym organizatorzy przygotowali dzieciom moc atrakcji, m. in. wycieczkę do Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich \"Twierdza Gdańsk\" i Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku - Oliwie, zwiedzanie Starego Miasta oraz wycieczkę do oceanarium. Zaplanowano też wycieczki do Gdyni i Sopotu. Dzieci odwiedzą również Pomorską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o., która jest jednym z fundatorów ich pobytu
w Gdańsku.

Pobyt dzieci na kolonii sfinansowany został przez Pomorską Spółkę Gazownictwa
sp. z o.o. oraz Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.

Gdańsk pomaga gminie Gorzyce już od początku czerwca. Rada Miasta Gdańska przeznaczyła wstępnie na pomoc powodzianom 250 tys. zł, a 2 lipca do Gorzyc pojechał pierwszy transport z darami rzeczowymi od gdańszczan i przedsiębiorców. Czterdzieścioro dzieci z Gorzyc wypoczywało w lipcu na koloniach sfinansowanych przez Miasto. Ponad 10 tysięcy złotych zebrali też sami pracownicy Urzędu Miejskiego i MOPS podczas wewnętrznej zbiórki pieniężnej. 18 sierpnia został zorganizowany wspólnie z \"Caritas\" Gdańsk kolejny transport darów dla gminy Gorzyce. Dary rzeczowe przekazali mieszkańcy Gdańska oraz firmy tu działające. Wśród wysłanych do Gorzyc rzeczy były m.in. odzież i obuwie dla dzieci i dorosłych, kołdry, poduszki i koce, środki czystości, myjące i odkażające oraz artykuły szkolne. W dniach 21 - 31 sierpnia w Mikoszowie koło Gdańska odpoczywała 45-osobowa grupa mieszkańców z dotkniętej powodzią gminy Gorzyce. Były to mamy z dziećmi w wieku od roku do lat 12. Dnia 31 sierpnia do Gorzyc dotarł transport 100 pralek i 100 lodówek zakupionych ze środków Miasta. Dofinansowano również zakup pompy insulinowej dla 4-letniej Julki. Do Gorzyc trafiły również wyprawki szkolne przekazane przez organizatorów akcji \"Zeszyt dla ucznia\" oraz 52 tony materiału siewnego, który przekazany został rolnikom poszkodowany w wyniku powodzi.