Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Chcieli wyłudzić 350 tys. złotych na mieszkanie

Chcieli wyłudzić 350 tys. złotych na mieszkanie

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej ustalili, że 43-letni mieszkaniec Tczewa załatwił sobie fałszywy komplet dokumentów potrzebnych do wzięcia kredytu hipotecznego.

- Przedwczoraj 43-latek z fałszywymi dokumentami oraz w towarzystwie 43-letniego wspólnika z Gdyni, przyszedł do jednego z banków przy ul. Grunwaldzkiej, by załatwić formalności związane z otrzymaniem kredytu w wysokości 350 tys zł na zakup mieszkania . - wyjaśniła asp. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Na miejscu na dwóch 43-latków czekali już policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Zaskoczeni nieoczekiwanym obrotem spraw, dwaj nieuczciwi klienci banku, zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu okazało się, że obaj 43-latkowie byli już wcześniej karani za kradzieże. Natomiast mieszkaniec Tczewa niedawno opuścił zakład karny, w którym odbywał wyrok za dokonanie rozboju. Dziś do sądu wpłynie wniosek o to, aby zatrzymani sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie.

Przestępstwo wzięcia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów, to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.