Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 Nov, 2023

Błękitne Flagi dla Gdańsk Stogi oraz przystani Marina Gdańsk

Błękitne Flagi dla Gdańsk Stogi oraz przystani Marina Gdańsk

W sezonie letnim każdego dnia bezpieczeństwo kąpiących się będzie strzegło około 75 ratowników - przyznał Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR-u w Gdańsku. Zadaniem służb będzie dbanie o bezpieczeństwo kąpiących się. - Z tego względu ratownicy będą mieli do dyspozycji 4 łodzie motorowe oraz quad wyposażony w specjalistyczną przyczepę z noszami, służącą do przewożenia osób poszkodowanych - wyjaśnił Paszkowski.

Oprócz zaplecza socjalnego dla pracowników, znajdą się również punkty medyczne, w których w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc. MOSiR w okresie letnim będzie współpracował również m.in. z policją i strażą miejską, kapitanem Portu Gdańsk oraz pogotowiem lotniczym i wodnym.

- Przy kąpieliskach będą również działały punkty gastronomiczne. Ponadto w sezonie letnim nie zabraknie licznych imprez sportowo-rekreacyjnych - dodał dyrektor.

Czystość kąpielisk
Dzisiaj władze MOSiR-u oficjalnie poinformowały o przyznaniu Błękitnej Flagi dla kąpieliska Gdańsk Stogi oraz przystani jachtowej Marina Gdańsk.

Nie powinno być również problemów z wodą popowodziową. - Aura jak dotąd nam sprzyja, prądy i wiatry wyniosły nieczystości poza obszar Zatoki Gdańskiej, a słona woda dodatkowo zneutralizuje nieczystości na otwartym morzu - przyznał na koniec dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Błękitna Flaga to międzynarodowy program promujący kąpieliska i przystanie żeglarskie, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, informacji i edukacji ekologicznej oraz bezpieczeństwa.