Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 22 Jun, 2024

Bez uprawnień po narkotykach

Bez uprawnień po narkotykach

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej podczas kontroli drogowej renault clio zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Mundurowi zabezpieczyli schowaną pod jego odzieżą heroinę, w sumie około 150 porcji. Dodatkowo ustalili, że gdańszczanin wsiadł za kółko swojego pojazdu pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływam narkotyków, to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Skontrolowali go i pod jego bielizną znaleźli trzy srebrne zawiniątka, w których było prawie 150 porcji dilerskich heroiny. Dodatkowo okazało się, że 26-latek wsiadł za kółko pojazdu pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania.

Gdańszczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej już był karany za włamanie, kradzieże i rozboje. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdu pod wpływem narkotyków, to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do 2 lat. Kierowanie pojazdem bez uprawnień jest wykroczeniem karalnym 500 zł mandatem.