Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Asseco Prokom trzecie w turnieju Back To Basket

Asseco Prokom trzecie w turnieju Back To Basket

Asseco Prokom odniosło wysokie zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce w turnieju Back To Basket. Gdynianie pokonali litewski Lietuvos Rytas wynikiem 90:67. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bobby Brown, autor 32 punktów.

Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie równo. Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 10:10. Od tego momentu Litwini mieli problemy ze zdobywaniem punktów, a kilka szybkich akcji zawodników Tomasa Pacesasa, dało im ośmiopunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze spisywali się Ratko Varda i Bobby Brown, którzy potrafili wypracować pozycję do rzutu zarówno dla siebie, jak i dla kolegów z drużyny.

Od początku drugiej kwarty gdynianie popełniali dużo fauli, co spowodowało przekroczenie limitu już po dwóch minutach gry. Po każdym następnym przewinieniu mistrzów Polski, zawodnicy Drazena Anzulovica stawali na linii rzutów wolnych. Celne rzuty wolne naszych wschodnich sąsiadów pozwoliły na zmiejszenie strat, jednak skuteczne akcje Bobby’ego Browna oraz świetne zagrania Ewinga z Vardą spowodowały, że na przerwę drużyna Asseco Prokomu wychodziła z jedenastopunktowym prowadzeniem.

Na drugą połowę lepiej skoncentrowani wyszli zawodnicy Tomasa Pacesasa, a w szczególności Jan Hendrik Jagla. To dzięki akcjom niemieckiego skrzydłowego Asseco Prokom mogło powiększyć swoją przewagę do dziewiętnastu oczek. Dwa celne rzuty z dystansu oraz pick&roll rozegrany pomiędzy Jaglą a Hrycaniukiem spowodowały, że trener Lietuvosu był zmuszony do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Czasu, po którym dominacja gospodarzy była coraz bardziej widoczna.

Do ostaniej odsłony meczu drużyny przystępowały przy stanie 48:37. Kibice będący w gdyńskiej hali sportowo-widowiskowej mogli być świadkami popisów strzeleckich Bobby’ego Browna, który w całym meczu zdobył dla swojego zespołu 32 punkty. Z dobrej strony pokazał się również Wilks, który dobrze organizował grę Asseco Prokomu. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny mistrza Polski. Wynik 90:67 doskonale odzwierciedla przebieg spotkania o trzecie miejsce w turnieju.

Asseco Prokom – Lietuvos Rytas 90:67 (20:14, 28:23, 20:10, 22:20)

Asseco Prokom: Brown 32, Varda 14, Jagla 12, Wilks 10, Hrycaniuk 7, Ewing 6, Burrell 4, Kostrzewski 3, Szczotka 2

Lietuvos Rytas: Gecevicius 12, Jomantas 11, Newley 10, Siksnus 10, Johnson 9, Valanciunas 8, Milosevic 4, Bjelica 3