Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

12 nietrzeźwych kierowców w trzy dni

12 nietrzeźwych kierowców w trzy dni

Policjanci z Gdańska w miniony weekend zatrzymali na drogach dwunastu nietrzeźwych kierujących. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,6 do ponad 2 promili. Jeden z nich odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.

Od piątku do niedzieli gdańscy policjanci zatrzymali dwunastu nietrzeźwych kierujących, z czego sześciu z nich trafiło w ręce policjantów z wydziału ruchu drogowego. Alkomat u każdego z nich wykazał od 0,6 do ponad 2 promili. Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących były dwie kobiety. Jeden z kierujących odpowie dodatkowo za spowodowanie na obwodnicy kolizji drogowej. 56-letni kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył w tył forda fiesty. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, wyczuli od 56-latka woń alkoholu. Alkomat wykazał u niego ponad 2 promile w organizmie. 56-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany.

Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania.