Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

11 puszukiwanych policja zatrzymała w tydzień

11 puszukiwanych policja zatrzymała w tydzień

Gdańscy policjanci tylko przez jeden tydzień zatrzymali 11 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa i chcąc uniknąć kary. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw, a m.in. rozboju, włamania, przestępstw skarbowych oraz narkotykowych. Wśród zatrzymanych jedna osoba poszukiwana była listem gończym, a 7 nakazami doprowadzenia. Ponadto w ręce funkcjonariuszy trafiły 3 osoby poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu.

Tylko od soboty do wczorajszej nocy gdańscy policjanci zatrzymali 11 osób poszukiwanych. Wśród zatrzymanych był jeden mężczyzna poszukiwany listem gończym. Policjanci z referatu wywiadowczego zatrzymali 28-latka w środę przy ul. Partyzantów.

Poszukiwanych sądowymi nakazami doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego było aż 7 mężczyzn. Zatrzymani w wieku 35-58 lat ukrywali się przed organami ścigania aby uniknąć kary. Najwięcej z nich trafiło w ręce kryminalnych z komisariatu we Wrzeszczu. Jeden z zatrzymanych – 57-letni mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku za przestępstwa skarbowe dotyczące rozliczeń podatkowych.

Kolejny zatrzymany, tym razem przez kryminalnych z komendy miejskiej, nie dość że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, to posiadał przy sobie 14 porcji heroiny.

Pozostałe 3 osoby poszukiwane były przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Jednego z nich zatrzymali mundurowi z Suchanina, chwilę po tym jak włamał się do forda galaxy i ukradł CB radio wartości tysiąca zł.

Zgodnie z dyspozycją listu gończego lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie lub zakładzie karnym.